Jak zmienić dostawcę prądu aby nie stracić?

  • by

Umowę na dostawę prądu zgodnie z przepisami można zmieniać tylko raz w roku. Nawet najmniejszy błąd może naprawdę sporo kosztować, dlatego też warto dokładnie przeanalizować swój wybór. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak dokonać zmiany na dostawy prądu, aby obniżyć swoje miesięczne rachunki.

Zmiana dostawcy prądu od a do z

W pierwszej kolejności należy oczywiście znaleźć nowego dostawcę prądu, który będzie w stanie zaproponować korzystniejszą taryfę. Z praktycznego punktu widzenia najwięcej osób decyduje się na zamianę standardowej taryfy prądu na nocną, dzięki której można na prawdę sporo zaoszczędzić. Pamiętać należy jedynie o tym, że nowa taryfa może być nie tylko tańsza, ale również bardziej uciążliwa, dlatego też warto dokładnie przeanalizować wszystkie zalety i wady danego rozwiązania.

Jak często można zmieniać dostawcę?

Jak wspomniano we wstępie swojego dostawcę prądu, tak samo jak i taryfę można zmieniać raz na 12 miesięcy. Pamiętać należy o tym, że wbrew pozorom nie jest to wymysł samych firm energetycznych, ale stosownych przepisów, które narzucone zostały przez ministra gospodarki. Dostawcę prądu będzie można zmienić jednak wtedy, gdy dojdzie do zmiany stawek za energię elektryczną. W takiej sytuacji możemy dokonać zmian w okresie 60 dni od momentu wejścia w życie nowych stawek za energię elektryczną.

Jak zmienić dostawcę prądu?

Zmiana dostawcy prądu wbrew pozorom jest bardzo prostym zadaniem. Formalności wyglądają niemal identycznie, jak w przypadku zmiany dotychczasowego operatora usług telekomunikacyjnych. Warto wspomnieć jednak o tym, że zmienić można jedynie dostawcę prądu, a nie jego dystrybutora. Przy zmianie dostawcy prądu nie trzeba obawiać się również tego, że nastąpi przerwa w dostawie energii. Z praktycznego punktu widzenia, nowy dostawca prądu powinien za nas zająć się wszystkimi formalnościami. Po podpisaniu umowy z pełnomocnictwem nie trzeba będzie nawet poinformować aktualnego dostawcę o wypowiedzeniu umowy. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie.