Przejdź do treści

Nowoczesne miasto

  • przez

Coraz częściej dążymy do tego, by nasze miasta były nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. Jakie rozwiązania można wprowadzić do przestrzeni miejskiej, by była ciekawsza dla mieszkańców?

Rozwiązania, które cieszą oko

ławki solarne

Chcąc uwolnić się od szarości miast, co raz częściej zwracamy uwagę na przestrzeń miejską, która jest elegancko zagospodarowana. Fontanny, czy kaskady kwiatów, które cieszą oko w miejscach publicznych to coraz częściej spotykany widok w Polskich miastach.

Miasta, które poświęcają więcej miejsca przechodniom są wizualnie atrakcyjniejsze. Ciekawie zagospodarowany skwer, gdzie można usiąść, odpocząć, czy nawet popracować zdalnie cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. Jest jednak jeden warunek, który trzeba spełnić. Takie miejsca muszą przyciągać atrakcyjnym wyglądem. Fontanny, klomby z kwiatami, czy kaskadowe wieże, na których są umieszczone kwiaty zawsze zachęcają do chwili odpoczynku i czynią miasto atrakcyjniejszym. Oprócz atrakcyjności wizualnej przestrzeń miejska musi być również funkcjonalna.

Praktycznie i ciekawie

Ławki to jeden z najważniejszych elementów małej architektury miejskiej, który dla mieszkańców ma bardzo duże znaczenie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są ławki solarne, które pojawiły się już w wielu miastach.

Ławki solarne, dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, pozwalają na doładowanie telefonu, laptopa, czy korzystanie z Wi-Fi w trakcie chwili odpoczynku. Doładowanie może nastąpić poprzez gniazdo USB bądź przytknięcie telefonu do ławki.

Ławki solarne idealnie sprawdzają się w przestrzeni miejskiej, nie tylko dzięki swojej użyteczności. Nowoczesny, czasem zaskakujący design, świetnie komponuje się z miejscami wypoczynkowymi w miastach. Dzięki stojakom na rowery, które często są zamontowane do ławek solarnych, ławki świetnie sprawdzają się na skwerach, w parkach, czy przy popularnych miejscach spotkań.

Przestrzeń miejska, która jest funkcjonalna i atrakcyjna jest coraz ważniejsza w miastach i coraz częściej doceniana jest przez mieszkańców.