Taryfa C11 cennik i opis

  • by
taryfa c11 cennik

Tak jak w przypadku gospodarstw domowych, tak i duże oraz małe firmy posiadają specjalnie dedykowane plany taryfowe. Taryfą i cennikiem dla firm będzie C11.

Taryfa C11

taryfa c11 cennik

Plan taryfowy jest przeznaczony w głównej mierze do firm i małych działalności gospodarczych prowadzonych w domu. Jak w przypadku taryf gospodarstw domowych również jej skrót ma swoje znaczenie. Literka C oznacza, że jest to taryfa dla firm lub małych działalności gospodarczych prowadzonych w domu. Liczba jeden oznacza, że jest ona przeznaczona dla nich pod warunkiem, że moc umowna zużycia prądu nie będzie przekraczać czterdziestu kilowatów. Druga liczba jeden oznacza, że jest to plan jednostrefowy. Korzystanie z taryfy dla firm o niskim napięciu jest możliwe również przez klientów indywidualnych na czas budowy domu lub innej nieruchomości. Dopiero w momencie ostatecznego zamieszkania można zmienić taryfę przeznaczoną dla gospodarstw domowych.

Taryfa C11 cennik

Ceny zależą od głównie od sprzedawcy prądu, zużycia i planu taryfowego, z jakiego się korzysta. Dzięki liberalizacji rynku energii elektrycznej, od roku 2007, istnieje możliwość zmiany dostawcy prądu. Zmiana ta pozwala osiągnąć nawet trzydziestoprocentowe zyski w ciągu roku z tytułu samej sprzedaży energii elektrycznej. Również dzięki niej na rynku pojawiło się wielu nowych dostawców prądu, którzy oferują zawarcie umowy na znacznie niższych cenach i korzystniejszych warunkach niż duże i powszechnie znane firny.

Rodzaje taryf dla firm

Tak jak w przypadku planów taryfowych dla gospodarstw domowych do wyboru jest kilka taryf dla firm. Oprócz jednostrefowej C11 do wyboru jest C12, która charakteryzuje się dwoma strefami rozliczenia za zużycie prądu. Kolejną jest taryfa C21, jest ona przewidziana dla firm, których zużycie umowne energii elektrycznej przekraczać będzie czterdzieści kilowatów.

W zależności od prowadzonej działalności gospodarczej i porach pracy należy wybrać odpowiedni plan taryfowy dla firmy. Na rynku wybierać można spośród wielu ofert dostawców prądu.