Ławki solarne – ekologia, funkcjonalność, design

  • by

Meble solarne coraz sprawniej wtapiają się w małą architekturę miejską, nadając jej ciekawego, a także nowoczesnego wyglądu. Przy tym potrafią być niezwykle praktyczne, jak to jest chociażby w przypadku ławek z napędem solarnym. Przyjrzyjmy się, zatem nieco bliżej ekologicznym ławkom solarnym, ich niezwykłej funkcjonalności i szerokim możliwościom zastosowania.

Ławki solarne – ekologia i funkcjonalność zamknięte w oryginalnym designie

Największą zaletą ławek solarnych jest ich ekologiczny i praktyczny charakter. Dzięki temu, że funkcjonują w oparciu o panele fotowoltaiczne, dostarczają energii elektrycznej, nie zanieczyszczając przy tym środowiska. Z wykorzystaniem takiej ławki możemy zatem naładować telefon komórkowy czy też inne urządzenie mobilne, albo skorzystać z darmowego Wi-Fi. Najnowsze modele dodatkowo posiadają wmontowane ekrany, na których wyświetlane są informacje o pogodzie, temperaturze czy ciśnieniu, a nawet o aktualnym zanieczyszczeniu środowiska.

Co więcej, poza swoją wyjątkową funkcjonalnością, ławki solarne posiadają również walor estetyczny, a projektowane są według różnych trendów. Najważniejsze jednak, aby wpisywały się w przestrzeń miejską. Dlatego też spotkamy ławki solarne klasyczne, ale i futurystyczne, metalowe, drewniane, ale i betonowe. Tym, co je łączy zawsze będzie ekologia i niezwykła funkcjonalność.

Gdzie najczęściej można spotkać ławki solarne?

Ławki z systemem solarnym przede wszystkim zdobią przestrzeń miejską. Chętnie odwiedzają je mieszkańcy, bowiem są one niezwykle funkcjonalne. Najczęściej ustawiane są w strategicznych miejscach, takich jak parki, skwery, rynki i główne ulice miast czy przystanki autobusowe. Z powodzeniem „wkradają się” też do przestrzeni komercyjnych. Natkniemy się, więc na nie w galeriach handlowych, hotelach, stadionach oraz lotniskach.

Ten nowatorski pomysł coraz więcej osób „zaprasza” również do swoich ogrodów. Nieśmiało jeszcze, ale już powoli zaczynają więc ławki solarne wkraczać w przestrzeń prywatną.