Sposób na tańszy gaz dla firm

  • by

Wraz z uwolnieniem rynku energii i gazu ziemnego przedsiębiorcy zyskali wiele nowych możliwości. Jedną z nich jest wybór dowolnego dostawcy. Ze sposobności zmiany dotychczasowego sprzedawcy gazu ziemnego korzysta coraz więcej przedsiębiorców ze względu na to, że pozwala to na zredukowanie ponoszonych kosztów. Uzyskane oszczędności można przeznaczyć na rozwój firmy i promocję marki. Na rynku działa wiele firm zajmujących się sprzedażą gazu, ale nie wszystkie oferty są korzystne. Nie powinno się wobec tego śpieszyć z podpisaniem umowy, ale dokładnie ją przestudiować.

Gaz dla firm – na co uważać przy podpisywaniu umowy?

Na zmianę dotychczasowego sprzedawcy gazu ziemnego przedsiębiorcy decydują się w celu zredukowani ponoszonych kosztów i uzyskania mniejszych czy większych oszczędności. Jest to jak najbardziej możliwe pod warunkiem, że wybierze się odpowiednią ofertą, dopasowaną do rzeczywistych potrzeb firmy. Ma to ogromne znaczenie w przypadku przedsiębiorstw o dużym zużyciu gazu, gdzie nawet niewielkie obniżki przełożą się na spore oszczędności. Przy przeglądaniu oferty konieczne jest sprawdzenie faktycznej ceny gazu ziemnego. Niektórzy sprzedawcy stosują nie do końca uczciwe praktyki, oferując niższą cenę błękitne paliwo, jednocześnie doliczając powstałą różnicę w postaci opłaty dodatkowej. W rezultacie zmiana sprzedawcy może nie tylko nie przynieść oczekiwanych oszczędności, ale wręcz narazić firmę na większe straty. Obowiązkiem przedsiębiorcy jest dokładne zapoznanie się z warunkami umowy. Należy sprawdzić szczególnie kwestie dotyczące czasu trwania umowy, możliwości jej przedwczesnego rozwiązania i związane z tym konsekwencje oraz zasady zmian cen gazu w trakcie trwania umowy. Na uwadze powinno się mieć też świadczenia dodatkowe, które mogą wiązać się z wysokimi kosztami i nieopłacalnością danej oferty dla firmy.

Niezadowolenie ze świadczonych usług

Przedsiębiorca nie musi korzystać latami z usług tego samego dostawcy gazu ziemnego. Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w sprzedaży błękitnego paliwa, a w celu pozyskania nowego klienta są w stanie zaoferować korzystniejsze warunki umowy. Warto skorzystać z takiej możliwości. Tym bardziej, że taka zmiana jest łatwa do przeprowadzenia. Wystarczy podpisać umowę z nowym dostawcą gazu wraz z pełnomocnictwem, aby wszelkimi formalnościami zajął się w imieniu klienta jego nowy usługodawca.

Dowiedz się więcej na temat gazu dla firm: https://www.innogy.pl/pl/msp/oferta/teraz-gaz-warszawa